Sallat ne forme iriqi (dizajn )
Sallat ne forme iriqi (dizajn )

Sallat ne forme iriqi (dizajn )

Kuzhint.com

Përbërësit

● 4 copa djathë të forte

● 2 karafil dhe hudhër

● karrota

● majonezë

● sallam ose suxhuk

● sallat te gjelbert

Pergaditja;

Djathin e bluajm ne rende.

Karafilin dhe hudhërn e grijm dhe i shtypin mire.

Karroten dhe ullinjet prehet në cop të vogl.

Sallamen ose suxhuk i japim form dhke i prer si ne foto

Të gjitha i perziejm dhe shtojm majonezëpastaj e vendosim ne pjat duke e rendit se pari sallaten e gjelbert dhe pastaj sipere vendosim masene pregaditur duke e dekoru dheduke ia dhene formen si ne foto.

.


Fjalet kyqe : sallata  sallat  dizajn  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kube me qumesht (Torte ditelindje per femije)
Pogaçe krokante me Parmigiano
Tortë e shkrifët me  mbushje të arrave