SALLAT ME TUNA DHE TRANGUJ TURSHI
SALLAT ME TUNA DHE TRANGUJ TURSHI

SALLAT ME TUNA DHE TRANGUJ TURSHI

Kuzhint.com

Perbërsit:

-1 konzerv peshk Tuna

-4 kastraveca të vogël turshi

-1 lugë e madhe majonez

Pregaditja:

Ia hiqni vajin peshkut Tuna dhe e shperndani me një pirun në një tasë.

Qepën e pritni imët, poashtu pritni edhe kastravecat dhe ia shtoni peshkun.

I hidhni pak krip, piper, uthull dhe vaj dhe e përzini mirë.

Më në fund shtojani edhe majonezin.

Sallata është gati.

Më se miri është të lihet në frigorifer 2 orë përpara se ta servoni, ka më shum shije.


Fjalet kyqe : sallata  sallat  tuna  kastraveca  turshi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e njelmet me mish te bluar nga Besnik Sadije Junuzi
Përbërësit e karotave mbrojnë nga kanceret
Ëmbëlsirë e shpejtë