Sallat me speca te pjekura
Sallat me speca te pjekura

Sallat me speca te pjekura

Kuzhint.com

Për 1 kg speca duhen:-vaj 4-5 lugë, -uthull 2-3 lugë, -hudhra 1 kokërr, -kripë, piper Për këtë sallatë zgjidhen speca të mëdhenj me tul, piqen në zjarr të ngadalshëm dhe pasi të jenë pjekur u hiqet cipa dhe farëzat.

Priten në formë rripash, vendosen në pjatë, u hidhet vaj, uthull, kripe dhe hudhra te shtypura. (sipas dëshirës mund ti hudhni edhe majdanoz të grir imët)


Fjalet kyqe : sallata  sallat  speca  pjekura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te pergaditim kungull misiri
Video shokuese nga fabrika e mishit , po  ne  a hamë produkte të tilla në Kosovë
POP kek ne kushte shtepie