Sallat  me makarona
Sallat me makarona

Sallat me makarona

Kuzhint.com

Perberesit:

1 Pako makarona

4 Kastraveca turshi

� Speci ngjyre te gjelber

� Speci ngjyre te kuqe

� Speci ngjyre te verdh

Bizele turshi

Miser turshi

2 Feferona djeges

5 Lug gjelle schmand

8 Lug gjelle Majonez

Krip, biber te zi

Pergaditja:

Se pari marrim makaronat dhe i zim, pasi te jene zier i largojme dhe i lejme te ftohen.

Pastaj kastravecat, specat, sallamen, domatet dhe feferonat i prejme ne form katrore te gjitha keto i vendosim ne nje ene te madhe pastaj ia shtojm bizelen, misrin, 5 lug gjelle schmand, majonezin, majdanozin dhe i perziem te gjitha bashke.

Pastaj i qesim krip dhe biber te zi duke ia shtuar edhe makaronat.

Kjo salate merr nje shije me te mira nese e pergaditim ne mbremje dhe e lem ne frigorifer deri te nesermen.


Fjalet kyqe : sallata  salate  makarona  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Çaj jeshil për flokët!
Kifle me puding
Si te gatuajme sallate ruse