Sallat e ftoht me patate
Sallat e ftoht me patate

Sallat e ftoht me patate

Kuzhint.com

Perbersit ;

  • 1 kg patate të ziera dhe te prera ne kube
  • Vaj ulliri 1 lugë gjelle
  • 1 lugë gjelle mjalt te lëngshme
  • 1 luge uthull molle
  • 1 luge spec i kuq
  • 1 luge kripë
  • rozmarinë
  • 150 g djathë feta
  • 1 limon (lëng)
  • nje qepe ne rende

Pergaditja ;

Ne nej ene i bashkojm te gjithe perbersit e me siperm duke i perzier ngadal qe mos te ju prishet forma patateve dhe e lem ne ftohse qe te qendroj derisa te behet servimi per ngrenje ne tryeze.

ju beft mire!


Fjalet kyqe : sallata  sallat  ftoht  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir skoceze e pergaditur nga tegatuajm
Toptha (bombica) me kokos
Shampite