Salcë për salatë jeshile
Salcë për salatë jeshile

Salcë për salatë jeshile

Kuzhint.com

Perberesit:

Nje luge qaji mustard (Senf) mesatarisht djeges (keshtu si ne foto duket mustarda)

3 Luge gjelle majonez

2 Luge gjelle vaj

Nje luge qaji uthull

Nje luge qaji sheqer

Krip dhe piper

Majdanoz dhe borzilok te fresket i prere imet

Pergaditja:

Hedhim ne nje ene te vogel mustarden dhe majonezin.

I rrahim me tel kuzhine pastaj ia shtojme uthullen dhe vajin.

I hedhim krip, piper, sheqer si dhe 2 luge gjelle uje.

Rrahim masen mire dhe ne fund ia shtojme majdanozin dhe borzilokun e fresket te prere imet.

Salce ideale per sallate jeshile.

Gjithashtu mundeni ta perdorni edhe per salate me makarona.

Salce e pergaditur nga TeGatuajm


Fjalet kyqe : salca  salce  salate  jeshile  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gulash Hungarez
Si ta gatuajm brumin per( makarona, lazanja, ravioli, tortelini etj)
Biskota me sherbet