Salcë me peshk tuna për pasta
Salcë me peshk tuna për pasta

Salcë me peshk tuna për pasta

Kuzhint.com

Perberesit per 2 porcione:

1 Luge gjelle ereza te perziera me krip,

3 Luge gjelle vaj ulliri,

200 gr Schmand,

1 Kanaqe peshk tuna,

Pergaditja:

Peshkun tuna e kullojme me kullojse pastaj e fergojme pak ne tigan me vaj ulliri.

Ia hedhim schmandin, erezat dhe e perzim masen.

Sipas deshires mund ti hedhni edhe hudher.

Salce per pasta.

Burimi:gutekueche. at

Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  salce  peshk  tuna  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Toptha te mbushur me qershia
EMBELSIR  ME LULESHTRYDHE
Revani dy ngjyrshe