Salcë Cezar
Salcë Cezar

Salcë Cezar

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

250 ml majonezë, 100ml kos, 30g kaperi, 30g açuge, 30g mustardë, 30g kopër.

Pregaditja e recetës :

Përzihen në mikser derisa salca të homogjenizohet.

Ruhet në frigorifer deri para përdorimit.

Përdoret për të shoqëruar sallatat dhe mishrat e kuq.

Përdoret për të shoqëruar sallatat dhe mishrat e kuq.


Fjalet kyqe : salca  salce  cezar  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pulë me perime ne furrë
Fillo ditën me lëng nga portokalli
Ushqimet e para për foshnjën tuaj