Salca me perime te fresketa
Salca me perime te fresketa

Salca me perime te fresketa

Kuzhint.com

Perbersit:

 • (400 g)Domate
 • 200 g ujë
 • 1/4 qepë të bardhë
 • 3-4 domate
 • 4 qepë pranverore
 • 1-2 speca te gjelbër
 • 1 qese me koriandër te freskët
 • 1/2 lugë. kripë dhe
 • hudhër

Pergaditja:

Ne fillim i pastrojm dhe i qerojm perbersit e mesiperm pastaj i grijm njeher ne copa si ne foto pastaj i qesim per ti bluar ne nje blender apo aparat elektik per bluarje te pemve si ne foto.

Per ecurin e pergaditjes shikoni foton:


Fjalet kyqe : salca  perime  fresketa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Debore me arra
Torte me lenge(soke) te vishnjeve nga Agnesa Zendeli.
Shtrudlle me çokollade