Salc kosi me hudher dhe kastravec
Salc kosi me hudher dhe kastravec

Salc kosi me hudher dhe kastravec

Kuzhint.com

Perbersit; 500gr kos(salce) 3-4 thelbinj hudher, 2 kastraveca mesatar , 1 filgjan vaj ulliri, kripe sipas deshires. Pergaditja: Ne fillim i pastrojme kastravecat nga farat dhe jo nga lekura dhe e kalojme ne rende nga ana e trashe. Shtypim hudhrat dhe se bashku me kastravecat i hedhim ne nje ene ku kemi hedhur kosin shtojme edhe vajin dhe kripen dhe se bashku i perziejme mire dhekeshtu salca eshte gati. E dekorojm me ulli vaj dhe gjethe magdanozi. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : salca  salc  kosi  hudher  kastravec  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte Milka
Mini rolada me banane
-Torte me limon -