Salate e perzier
Salate e perzier

Salate e perzier

Kuzhint.com

Perberesit: Gjysem qepe Uthulle Vaj Krip dhe piper Sheqer Majdanoz dhe qepe pranverore te fresketa ose te terura 1 Spece i kuq 1 Kanaqe miser 1 Kanaqe fasule e kuqe (Kidney bean) 100 gr Djathe feta Pergaditja: Qepen e qerojme dhe e bluajme ne rende.

E bashkojme me uthullen, vajin, pak krip, piperin, nje prise sheqer dhe e bejme salcen per salaten.

Specat dhe djathin e presim ne katrore dhe i hedhim te salca e pergaditur me heret.

Ia shtojme edhe misrin se bashku me lengun qe ka si dhe ne fund fasulet e kulluara.

Perzime salaten dhe e provojme edhe njehere per kripen. Salaten munde ta sherbeni keshtu siqe eshte pergaditur ose ose me 200-250 gr Makarona. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : sallata  salate  perzier  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mini pica nga Egzontina Ismaili
Torte bore (cheesecake)
Petulla me sherbet