Rrole dy ngjyrshe
Rrole dy ngjyrshe

Rrole dy ngjyrshe

Kuzhint.com

Përbërësit: (pjesa e errët) 1 dcl qumësht 150 gr sheqer 125 gr margarin 1 kese vanill sheqer 1 lugë kakao 300 gr keksa të bluar (pjesa e bardhë) 1 dcl qumësht 150 gr sheqer 125 gr margarin 50 gr keksa të bluar 200 gr kokos Përgatitja: Qumështi, sheqeri, vanilla dhe margarini nxehen duke u perzier vazhdimisht deri sa të shkrihet sheqeri.

Pastaj ia qesim keksat i përziejm mirë dhe i shtijmë në një foli dhe i lejmë të ftohen. pastaj bejme pergaditjen epjesa e bardhë Përgatitja ; Qumështin, sheqerin dhe margarinën i nxehim duke i përziejm deri sa të shkrihet sheqeri.

Pastaj i hedhim keksat e bluar dhe kokosin.

I përziejm mirë dhe i hedhim mbi masën e errëtdhe fillojm mbeshtjelljen e rroles duke ia dhene formen si ne foto.. e leme qe te ftohet dhe e presim ne pjes te barabarta. Ju beft mire! Burimi: http:/torteklaci. com/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  rrole  ngjyrshe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

 Speca te kuqe turshi te mbushur me djathe feta
Gurabije me arra dhe sherbet
Ëmbelsirë e shijshme freskuese