Rritini thonjtë me limon, vaj dhe hudhër
Rritini thonjtë me limon, vaj dhe hudhër

Rritini thonjtë me limon, vaj dhe hudhër

Kuzhint.com

Vaji i ullirit mund të bëjë vërtet mrekulli.

Të jeni të sigurt për këtë ndërkohë shihni dhe videon e mëposhtme.

Shumë e dinë se vaji i ullirit është i mirë për lëkurën tonë dhe flokët.

Ai mund të gjendet në shumicën e produkteve të kujdesit të flokëve.

Në këtë video ju do të shihni se si një vajzë e re ka bërë një përzierje që ndihmonë që thonjtë e saj të rriten me shpejtësi dhe të shëndetshëm.

Përbërësit e nevojshme:Pak vaj ulliri,

Lëngu i një limoni, hudhër.

Metoda e përgatitjes:Lëngun e limonit dhe hudhrën e grirë përziejini bashkë dhe vendosni gishtërinjtë në të për 10 minuta.

Më pas në një enë tjetër hidhni pak vaj ulliri dhe futini gishtërinjtë përsëri dhe mbajini për 15 minuta.

Ky proces duhet të bëhet dy herë në javë dhe ju do të vini re një ndryshim drastik.


Fjalet kyqe : keshilla  rritini  thonjte  limon  hudher  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte me thjerreza
Embëlsirë me vrima
Disa njohuri per depresionin