Rregullat e nuseve
Rregullat e nuseve

Rregullat e nuseve

Kuzhint.com

Kur martohet nje vajze e re duhet kuptuar qe ka te beje me ndrrimin e shtepis, familjes dhe shume zakoneve dhe traditave te ndryshme nga ai se ku ka lindur dhe eshte rritur, prandaj ne sot po mundohemi ti cekim disa rregulla kryesore qe vajzat e rea te mos bine pre e provokimeve e ti qe i lexon keto rregulla e nuk je i pajtimit qe nuk jane te verteta me vje shume keq per ty se nuk ke guxim ta pranosh realitetin.

Rregullat e nuseve:

Kurre mos ju beso kunatave nuse ( çdo here ne jete egziston inati dhe xhelozia mes tyre)

Mos u bè pjese e thashethemeve me bija ( nese flasin per njeren nuse keq dije qe edhe per ty flasin)

Mos ju beso llafeve se çfare flitet per ty deri ne momentin qe i ndegjon vet.

Mos prano urdhera nga nuset ose bijat perpos nga vjerria ne suaza te caktuara.

Mos i merr obligimet e tjerve se askush nuk ta di per nder.

Respekto rendin familjar

Tregoi burrit per çdo konflikt apo bised me familjaret e ti qe te jet i informuar edhe ai.

Mos fol keç per asnje familjar te burrit aty nuk i besohet askujt.

Kur te tjeret debatojn gjera te keqija ne shtepi ti veç ndegjo dhe do daleshe super e pastert.

Mos ia mbaj krahun askujt bile as burrit se fundja eshte familja e ti.

Duaj dhe respektoi femijet ata jane te pa djallezuar

Dhe mos harro nje fjale te moqme " me hasmin me te madh ne jete e ndan jastikun" 》》 kujdes se çfare flet me burrin sekretet e familjes tende kurr mos ia thuaj se ai do me shume familjen e ti dhe ne cdo moment do te mundohet me ta nxene koken.

Mjaftojn keto se ka shume e shume rregulla, qofshi cdo here te lumtura dhe ne harmoni me familjen e burrit..

www. tegatuajm. com

Kujdes: pa autorizimin e faqes nuk lejohet kopjimi per ndryshe do te perballeni me drejtesin.


Fjalet kyqe : keshilla  disa  rregulla  nuset  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me karota
Ja vrasësi i heshtur i fëmijëve
Torte me petë te gatëshme dhe bruznica