Rregullat e bijave tek vellezrit
Rregullat e bijave tek vellezrit

Rregullat e bijave tek vellezrit

Kuzhint.com

Freskohu edhe ti me rregullat e tona se ndoshta ke nevoje per ndryshime....

Vazhdojm》》》》》

1: Mos u perzi ne punet e vllezerve

2: Mos u jep rregulla nuseve ne shtepin e tyre

3: Mos beje thashetheme per askend (Vllezrit nuk i duan keto gjera)

4: Sa ma pak llafe aq me mire

5: Mos ia tepro me qendrim te tepert tek vllezrit

6: Mos merr hargjin me vete se per 2 dite te mbajn edhe vllezrit

7: Mbaj ne kontroll femijet tuaj te mos kesh problem me femijet e vllezerve

8: Zerin kurre mos e ngrit ne: mengjes, drek apo dark mbaj qendrim te zgjuar

9: Kurre mos bene perzgjedhje te ushqimit se edhe guri eshte i shijshem tek vllezrit

10>>> etj etje etje

KETO RREGULLA EDHE SHUME TE TJERA VLEJNE PER BIJA EDHE NUSE,

KUJDES MOTRA TE DASHURA NESE NE FAMILJEN E BURRIT DESHIRON QETESI ME BURRIN DHE FEMIJET TUAJ MENDO QE EDHE VELLAU DESHIRON QETESI ME GRUAN DHE FEMIJET E TIJ...

SHPERNDAJE NESE JE I/E PAJTIMIT PER SJELLJE NJERZORE NE MES FAMILJARVE/ STOP PERCARJEVE FAMILJARE :)

Pergaditur nga :www. fmija. com


Fjalet kyqe : keshilla  rregullat  bijave  vllezrit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Makarona me proshute,ajvare dhe salce ajke (Panna)
Biskota "kapela bardh"
Lakra te embela me mishë nga tegatuajm.com