ROLLAD ME KOKOS - nga Egzontina Ismaili
ROLLAD ME KOKOS - nga Egzontina Ismaili

ROLLAD ME KOKOS - nga Egzontina Ismaili

Kuzhint.com

Perbersit :

  • 1pako pllazma keks te bluara,
  • 1pako kokos,
  • 6 luge gjelle sheqer
  • gjysme margarini
  • 1 gote e gjysem qumeshte :
  • 3 lug gjelle kakao

Pergaditja;

Ne nji tigan shtojm nji gote qumshte 1/4 e margarinit 3 luge gjelle sheqer dhe ket mas e shkrim kur te shkrihet sheqeri me margarin ja shtojm pllazma keksat dhe 3 lug gjelle kakao e perzime deri sa masa te bashkohet.

Njejt veprojm edhe me masen me kokose vetem qe ja vendosmi gjysme gote qumsht.

Ne leter plasmasti e vendosmi masen me pllazma keks e shtrijme mire pastaj siper iaqesim masen me kokos ja japim formen e rollades dhe ashtu me leter plasmani e vendosmi ne ftohse per se paku dy ore.

Permi mundeni ti hidheni krem pana, sheqer pluhure ose qokollad te shkrire dhe e prejm si ne foto kure ta servojm.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  rollad  kokos  egzontina  ismaili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pandispanj me sherbet (revani)
Pule me orize dhe champignons
Spageti me salcë bolonjeze