ROLE MISHI I MBUSHUR
ROLE MISHI I MBUSHUR

ROLE MISHI I MBUSHUR

Kuzhint.com

ROLE MISHI I MBUSHUR.

Perbersit;.

 • 700 gr mishe,
 • 5 kokrra geshtenja te pjekura e te qeruara,
 • ereza si, rosmarine sherbele te dyja te fresketa,
 • hurdher nje thelb,
 • pak majdanoz
 • piper
 • kripe
 • vaj, e
 • 2-3 gjethe mente(nenexhik).
 • vere te bardhe

PREGATITJA. mishin pasi e kam lare dhe i kam hequr dhjamin nese ka e pres me thike si ne foto duke e hapur si nje liber. ky lloj mishi vjen mjaft mire se eshte mjaft i bute.

erezat bashke me geshtenjat i tritoj te gjitha me mixer e i shtroj mbi mish mbasi e keni kriposur paksa. e lidh me spago guzhine e lyejm siper me piper dhe kripe dhe e vendosim ne furre me 200 grade per gatim nje ore.

Kur e shohim qe ka marre ngjyren qe e deshirojm perfundojm duke i hedhe vere te bardhe dhe e lem qe te avulloje. e servir me pas te ngrohte ne nje pjatance me lengun e pjekjes ; une dhe gatimi pasioni im me i madh.


Fjalet kyqe : gjellera  role  mishi  mbushur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kollepite me gjize nga tegatuajm
Si ta largojm mykun nga rrobat!
Dobësohuni pa ulur kaloritë, hani çdo 12 orë pa dietë specifike