Role me mishe dhe sallat
Role me mishe dhe sallat

Role me mishe dhe sallat

Kuzhint.com

Perbersit per rolen: - 500 gr mish te bluar - 4 veze te ziera - kryp, biber te zi, biber te kuq,, veget edhe melmesa te tjera si origon, soja sos ( mvaret nga shija ). Pergaditja; Se pari mishin bashk me melmesat e tjera i perziejm mire e mire, mandej marrim foli dhe e lyejm me vaj dhe mishin e hapim ne katror dhe ia vendosim vezet e ziera dhe errotullojme si rrollat, me foli e mbeshtjellim mire, mandej e vendosim ne tepsi dhe e pjekim ngadal per 1 ore. Servimin e bejme duke e prer rolen ne rrathe si dhe me sallaten e pregaditur si me poshte. Sallata; Per sallaten nevoiten;sheri domate, kastravec, vaj ulliri dhe erza te ndryshme sipas shijes te peryiera se bashku. E gatuar nga>>>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  role  mishe  sallat  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kurore nga brumi me pesto
Ëmbëlsirë me biskota
Salat me kuskus dhe salce jogurti