Role me macarela
Role me macarela

Role me macarela

Kuzhint.com

Pergaditja e rroles me macarela. rukoli dhe pershut;

Rokulliseni mocarela pastë, dhe siper e mbulojm me rukola, pastaj përsëri me feta te proshutës dhe se bashku i mbështjellim butësisht duke bërë një rolekompakt, të mbyllur atë mirë, sidomos anët dhe e vendosim në frigorifer.

Marrim pas 15-20 minuta prej frigoriferit para se ta shërbejnë dhe e prejm në feta për një cm, me një thikë të mprehtë,

Ne nje pjat shtrydhim limon, dhe qesim kripë dhe vaj, perziejm se bashk dhe i derdhim një lugë çaji mbi çdo rrolet me macarela kthyeshëm për të shërbyer.

Një mezee shishme si kjo duhet te jet e pranishëme në tryezdhe te hahet. /wordpress. com/

Per ta bere renditjen shiko foton,


Fjalet kyqe : sallata  rrole  macarela  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Makaroni pule  me makarona
Çdo gjë në natyrë është i ngjajshem  me organet e trupit  ton!
Kek laraman