Role me krem cokollat
Role me krem cokollat

Role me krem cokollat

Kuzhint.com

Perbersit; - 5 vezë, - 15 lugë sheqer, - 5 lugë vaj, - 5 lugë kakao, - 1 puding çokollate, - 15 lugë miell, - 1 ‘aditiv për brumë dhe - 1 sheqer vanilje. peta; Të gjitha këto perbers i përziejmë me tel kuzhine dhe i qesim për t’u pjekur në një tepsikatrore me leterte shtruar/ Krem oplla per ne mes te rrollades Kremi per dekorim; - 100 g çokollatë ebardhe, - 25 g margarinë - një lugë kanel qokollad e zez per dekorim Pasi të piqet petaefiofim dhe e lyejmë me krem opllate rrahur me mikser dhe e palosim në formë të rolladësdukee dekoru me kremin me qokollad te bardhe dhe kanell si dhe me qokollad t zeze. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  role  krem  cokollat  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir e shpejt
Si te gatuajme ;qumeshtore (kajmaqin)
Kunguj të mbushur me oriz