Role me kokos dhe zhele bonbona
Role me kokos dhe zhele bonbona

Role me kokos dhe zhele bonbona

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 filxhana te vegjel te kafes me uje, 2 filxhana sheqer, gjysem margarine, 1 çokollade per zierje, 1 pako keksa te bluar, gjysem qese me mak

Pregaditja e recetës :

Pjesa e kaft pergatitet me : 2 filxhana te vegjel te kafes me uje, 2 filxhana sheqer, gjysem margarine, 1 çokollade per zierje, ku te gjithe keta perberes i vlojn pastaj i qeesim 1 pako keksa te bluar, gjysem qese me mak i perzin mire dhe ivendosim menjan deri sa te ftohen pak.

Pjese me kokos e pergatitim : 5 luge gjelle me uje, 5 luge gjelle sheqer 1 margarin dhe i vlojm pastaj ja qesim 2 kokosa dhe zhele nje kuti te vogel pastaj marrim pjesen e kaft e shtrijm ne foli se pari mandej siper e vendosim pjesen me kokos dheformojm rrolladen e vendosim qe te ftohet ne friz per afersisht 4-5 ore.

Nga kjo rrollad dalin aferisht 20 cope torte kure ti prejm per ti servu.


Fjalet kyqe : role  kokos  zhele  bonbona  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

5 mënyra për të eliminuar dhjamin në shpinë
Kifle  te shpejta me çokollat
Torte me marcipan