Role me cokollate
Role me cokollate

Role me cokollate

Kuzhint.com

PERBERESIT Per mbushjen 200gr cokollat pa qumesht 1/2 filxhanit bajame te grira 1/2 filxhanit krem qumeshti 1 pako krem cokollate per ti hedhur lart Per pandispanjen 1 filxhan miell 3 veze 1/3 filxhanit sheqer. pak banilje Pergatitja: Per pandispanjen: Rrahim ne mikser vezet me sheqerin me 2-3 luge uje deri sa te jene lidhur mire.

Ngadalesojme rrahjen dhe hedhim vaniljen me miellin pak e nga pak.

Ne nje tepsi te ceket ne forme katrore vendosim leter vaj dhe hedhim brumin e pandispanjes E pjekim ne furr me temperature 190 grad per 15 minuta.

Enxjerrim nga furra pandispanjen e mbulojme me nje pecete dhe e mbledhim rrole.

E leme te ftohet. Per mbushjen Shkrijme cokollaten dhe e perziejme me kremin e qumeshtit dhe me bajamet e grira Hapim pandispanjen me kujdes mos te na prishet dhe shtrojme mbushjen.

E mbledhim prap ne forme rrole dhe i hedhim lart krem cokollate.

Mbahet ne frigorifer. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  role  cokollate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qeskat me kamomili sherojne dhimbjet e veshit
Pufka Margarita
 Torte e shpejt