Role e pa pjekur
Role e pa pjekur

Role e pa pjekur

Kuzhint.com

Perbersit per pandispanjen; 500 gr keks te bluar 500 gr margarin 1 got qumsht 1 got te qajit kokos 2 lug kakao Perbersit per fillin 500 gr hoplla 1 qese kokos Per shtresen e fundit qokollat te shkrir me 3 lug ajk Pergaditja: Ne nje ene peziejm te gjithe perbersit e me siperm per pandispanj dhe formojm nje brum dhe nga ky brum e bejm nje pet ke e lyejm siper me krem te pregaditur nga ajka dhe kokosi e rrafshojm mire edhe pataj e formojm nje rolle si ne foto e lyejm me qokolladen e shkrir ne avull me ajke dhe sipas deshires e dekorojm me kokos apo arra Nese e pergaditeni ateher ju beft mire


Fjalet kyqe : embelsira  role  pjekur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija me sherbet  me video
Petulla te shpejta me sheqer
Buke shtepie te gatuar me mikser nga  Adelina Mehmeti Hajdari