Rolate me mishe
Rolate me mishe

Rolate me mishe

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

500 gr mish te bluar 600 gr, 4 veze te ziera, kryp, biber te zi, biber te kuq, veget dhemelmesa te tjera si origon, soja sos ( mvaret nga shija )

Pregaditja e recetës :

Se pari mishin bashk me melmesat e tjera i perziejm mire e mire, mandej marrim foli dhe e lyejm me vajdhe mishin e hapim ne katror dhe pereth vendosim vezet e ziera dhe errotullojme si rrollat, me foli e mbeshtjellim mire, mandej e vendosim ne tepsi dhe e pjekim ngadal per 1 ore.

Keshille: Me kete rollat si apertiv shkon orizi i zier ose patatet me perime, ju befte mire.


Fjalet kyqe : gjellera  rolate  mishe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Llokuma (petulla) nga Alba Sh Rrahmani
Reçel me pjeshka nga tegatuajm
Speca me laker turshi