Rolad  mishi  me veze dhe patate
Rolad mishi me veze dhe patate

Rolad mishi me veze dhe patate

Kuzhint.com

Perbersit: 500 gr mish i gatshem i qyfteve 100 gr shampiona 100 gr kashkavall 5 Veze 5 Patate te mesme 5 Karrota me madhesi mesatare dhe erza te ndryshme sipas shijes. Pergaditja: Marrim mishin e gatshem te qyfteve dhe e shtrijme ne forme katrore mbi nje foli pastaj qerojme vezet e ziera dhe i rendisim mbi peten e mishit dhe ne te hedhim kepurdhat dhe ngrim ne rende kashkavallin dhe me ane te folis e bejme nje rold dhe e mbyllim me foli ne te gjitha anet qe te mos rrjedhin perbersit dhe ne anen tjeter qerojme patet dhe karrotat dhe i hedhim erza te ndryshme dhe i vendosim anash taves me rolad dhe e fusim ne furre te nxeht ne 200 grad per 1 ore te mbuluar me foli. Ju beft mire!! E gatuar nga>>>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  rolad  mishi  veze  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me krem vishnje
Qorbe verore me domate
Maskë me limon për  fytyrën e yndyrshme