Rolad me rum
Rolad me rum

Rolad me rum

Kuzhint.com

Shtresa e erret: 200 g sheqer 50 ml ujë 50 g kakao 200 g arra të bluara imët 1 e verdhë veze Pak rum Shtresa e Verdha: 3 te verdhat e vezes te qiera mire 100 g krem ​​sheqer 1 qeskë vanilje sheqer 100 g gjalpë Pergaditja: Marrim pergadisim shtresen e erret duke hedhur ne nje ene 50 gr kakao me 1 te verdhe veze dhe me arra te coptuara dhe pak rum duke ia shtuar edhe 50 ml uje.

Masene pergaditur e rrafshojme ne nje leter kuzhine dhe siper saj hedhim masen tjeter te pergaditur me 3 te verdha te vezes te cilat i shtypim ne rende dhe i perziejm me 100 gr gjalpe te shkrire duke e plotesuar me 100 gr sheqer 1 sheqer vanilje e bejme rrolad me ane te qeses e leme te pushoje ne frigorifer 1 dite dhe ju befte mire...


Fjalet kyqe : embelsira  rolad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Brusketa me pure dhe domate
Torte kokosi
Buk shtepije