Rolad me qokollad
Rolad me qokollad

Rolad me qokollad

Kuzhint.com

- 5 vezë,

- 15 lugë sheqer,

- 15 lugë vaj,

- 5 lugë kakao,

-15 lugë miell,

-15 qumeshet

- 1 sheqer vanilje.

- 100 g çokollatëte zez,

100 ml krem oplla

- 1 sheqer vanilje.

Tundni mirë vezët me 15 lugë dhesheqer vaniljen Më pas ia shtoni qumeshtin miellin te perzier me peciv dhe kakao si dhe vajin, tundni edhe pak,

Të gjitha këto i përziejmë dhe i qesim për t’u pjekur në një tepsi katrore, ku piqen në furrë në 180 gradë celsius.

Pasi te jete pjekur e vendosni ne nje pecet kuzhine e mbeshtillni ngadal qe te merr form deri sa ta pregaditni kremin per mbushje

Për kremin:

Me mikser përgadisim masen nga kremi oplla, dhei perzin bashke me qokollalladen qe e ke i shkri ne avull ia qesim vanilen dhe i perzim te gjithe duke i ber nje krem.

Marrim pandispanjen dhe e lyejmë me kremin ne të gjitha anet dhe ne funde mbështjellim duke e bere nje role.

E zbukurojm rolladenme qokollad te shkrir.

Ju meft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  rrollad  qokollad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Nje informacion shume  i rendesishem per presh!
Lule basani një ilaç natyral kundër depresionit
10 mënyra që kikirikët i bëjnë mirë dietës