Rolad me nutella
Rolad me nutella

Rolad me nutella

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

300 g biskota, 150 g gjalpë, 100 ml kafe, 3 lugë sheqer pluhur, 300 gr Nutella

Pregaditja e recetës :

Bluaj biskota dhe përzierje me sheqer pluhur.

Shto gjalpë te shkrirë dhe kafe dhe perziej mirë.

Masen vendose ne nje cope letre te lyer me vaj dhe shtrije brumin mire qe te mos ngjis ne trashi prej 2 cm

Perhape nutellen me luge kuzhine siper tortes me biskota rrokullise si rolad mbeshtjele dhe fute ne frigorifer per 4 ore.

Pasi te ftohet te ngurtesohet mund te sherbehet.


Fjalet kyqe : embelsira  rolad  nutella  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krepa me cokolad
Buke me rrushe te terur dhe mjalte
Torte me  krem karamel