Rolad me banane nga Lulja La
Rolad me banane nga Lulja La

Rolad me banane nga Lulja La

Kuzhint.com

Receta per torte me banane : 3 veze, 1 pluhur fryres, 15 luge vaj, 15 luge me mielle, 1 gote sheqer, 15 luge qumesht i perziejm te gjitha perbersit se bashku dhe nga brumi ndajm nje filgjan dhe ate e perziejm me 1 luge kakao.

Brumin me kakao e qesim ne tepasi ne fillim duke i dhen disa forma pastaj ne hapsira e mbetura qesim edhe brumin e mbetur (tepsia duhet te jet katrore e shtruar me leter ) dhe e pjekim ne 190 grad.

Pasi te pjeket ia largojm letren vendosni ne mes banane dhe ngadal e mbeshtjellni duke formuar role.


Fjalet kyqe : embelsira  rolad  banane  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallatë me lakër të kuqe
Hiqni lythat përgjithmonë me këtë përbërës
Çka është  kfasaci si produk