Risotto me champion-a
Risotto me champion-a

Risotto me champion-a

Kuzhint.com

Perberesit per dy persona: 3 Qepe te vogla 1 Luge qaji vaj ulliri 80 gr Champion 300 gr Risotto 600 ml Leng supe 70 gr Parmesan Majdanoz Pergaditja: 1.

Qepet i pastrojme dhe i presim ne katrore te vegjel. 2.

I pastrojme edhe champignon dhe i presim ne feta. 3.

Hedhim vaj ulliri ne tenxhere dhe e vendosim mbi zjarre per tu nxehur pastaj i qesim qepet per ti ferguar si dhe champions te prera deri sa te marrin ngjyre te kafte te qelet.

I largojme nga tenxherja dhe i lem anash. 4.

Risotto-n e hedhim ne tenxhere s ´bashku me lengun e supes duke e perzier vazhdimishte deri sa te largohet i gjithe lengu.

Pasi te jete zier risotto ia qesim parmesanin e pasi te shkrihet parmesani ia shtojme edhe qepen me champion-a e dekorojm me majdanoz Ju beft mire. Burimi: http://sinfeycook. blogspot. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  risotto  champion  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Çaji apo kafja më i mirë për një jetë të gjat
Hap patatinat, gjen një dhëmb njeriu!
Çokolatë torte me kumbulla te terura(lava cake)