Revani e terur (me nisheste)
Revani e terur (me nisheste)

Revani e terur (me nisheste)

Kuzhint.com

Pergaditja;

Ne nje en te thelle i thyejm 10 veze i rrahim pak me mikser e pastaj ia shtojm edhe 20 lug sheqer dhe i rrahim prap me mikser gati gjysem ore dhe pastaj ia qesim edhe

20 luge nisheste (nese deshironi mund ti hidhni edhe peciv) dhe e rrahim edhe shume pak.

Masen e pergaditur e qesim ne tepsi te lyer me gjalp dhe e pjekim ne temperatur 200 grad deri sa te marre nje ngjyre si ne foto.

Receta per Revani e pergaditur nga Linda Leka Mustafa


Fjalet kyqe : embelsira  revani  nisheste  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle me karamel dhe lajthia(ose arra)
Patate ne furre me shkelqim
 Goditj ne tru.. Lexoje dhe shperndaje informacionin