Recete pa laktos dhe ve
Recete pa laktos dhe ve

Recete pa laktos dhe ve

Kuzhint.com

Perberesit: 250 gr Miell 250 gr Sheqer 250 gr Arra ose lajthia te bluara 1 Pako bakin 2 Pako sheqer vanille 1 Prise krip 125 ml Kafe 125 gr Qumesht soja 250 gr Cokolate 100 gr Sojadrink me cokolate Pergaditja: Hedhim ne nje ene miellin, sheqeri, arrat e bluara, bakinin, sheqer vanillen, kripen i perzim pastaj ia shtojme kafen dhe qumeshtin soja.

Perzim masen me mikser dhe e derdhim ne nje tepsi te lyer me vaj bimesh dhe e vendosim ne furre te pjeket per 50-60 minuta ne temperatur 180 Grad. Pasi te pjeket torta e largojme nga furra dhe e lem te ftohet.

Sipas deshires suaj mundeni se pari ta lyeni torten me marmelad qershie pastaj siper ti hedhni cokolate te shkrire me soja drink. Ju beft mire! Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. Burimi: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : embelsira  recete  laktos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate dhe kofsha te ferguara ne tigan
Embelsire me dy lloje te kremit
Sheqer pare nga Kaltrina Berisha