Recetë nga fiku kundër kapsllëkut
Recetë nga fiku kundër kapsllëkut

Recetë nga fiku kundër kapsllëkut

Kuzhint.com

Fiku si një prej pemët më të vjetra në glob përveç që është i shëndetshëm ai ka edhe disa veti shëruese.

Ai është i pasur me proteina, sheqer, kalcium, vitamin A dhe C e për t’u cilësuar si një frut ideal kundër lodhjes.

Fiqtë janë të njohur edhe për vetitë laksative, në rast të problemeve me kapsllëkun, e në këtë rast merrni dhjetë kokrra fiq dhe futini në një enë më një litër ujë, duke i lënë ashtu gjatë gjithë natës.

Në mëngjes herët pini lëngun dhe hani disa nga kokrrat e ndenjura në ujë, kjo mënyrë është shumë efikase jo vetëm për të rriturit por edhe për fëmijët.


Fjalet kyqe : keshilla  recete  fiku  kunder  kapsllekut  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Feta krem
Kekè torta nga Lulja La
-Torte kremoze-