RECETA NATYRALE  PËR INFEKSIONIN URINAR
RECETA NATYRALE PËR INFEKSIONIN URINAR

RECETA NATYRALE PËR INFEKSIONIN URINAR

Kuzhint.com

Infeksionet e rrugës urinare shpesh janë dhe shqetësime që vijnë si pasojë e ekzistencës së bakterit “E-Coli”.

Shpesh herë ne për këtë marrim medikamente të ndryshme dhe harrojmë se ka antibiotikë të shumtë natyral të cilët ndihmojnë në shërimin e këtij problemi.

Përbërësit e nevojshëm që na japin mundësi të kemi një shëndet të mirë janë;

250 gramë rrënjë majdanoz,

250 gramë limonë me lëvore,

250 gramë mjaltë dhe vaj ulliri.

Për të përgatitur këtë recetë është e nevojshme që në fillim të marrim rrënjët e majdanozit dhe limonin me lëvore duhet imtësuar, e më pas të gjithë përbërësit, përfshirë mjaltin dhe vajin e ullirit, i bashkoni në blender.

Është e këshillueshme që në mëngjes, para kafesë, në lukth të zbrazët merrni nga një lugë të vogël të masës.

Kur ta përfundoni me konsumimin e këtij ilaçi atëherë edhe infeksioni duhet të zhduket.

Mjaltin për këtë recetë ta merrni te dikush që i besoni.

Limonin para përdorimit ta mbani në ujë të ftohtë me sodë bikarboni. /trklive. com/


Fjalet kyqe : keshilla  receta  natyrale  infeksionin  urinar  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me grize nga tegatuajm
Shega ngadalëson plakjen
Picë në formë dielli