Receta e bukes për diabetik
Receta e bukes për diabetik

Receta e bukes për diabetik

Kuzhint.com

Nxehen 3 lugë miell gruri në 3 lugë vaj të pastër, pastaj zbuten me 3 gota ujë të nxehtë.

Përbërja kullohet dhe lihet të ftohet.

Kësaj mase të ftohtë i shtohen edhe 2 lugë miell misri, 2 filxhana krune gruri, gjysmë filxhani miell gruri të fërguar, gjysmë filxhani qumësht të pamazituar dhe përzihen mirë.

Përgatesa piqet dhe është e gatshme për t’u ngrënë.


Fjalet kyqe : brumera  receta  bukes  diabetik  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maskë super hidratuese me kastravec
Pogaqe muffins te shpejta nga tegatuajm
Torte e shpejte me arra dhe çokolatë