Reçel i shijshëm me kumbulla
Reçel i shijshëm me kumbulla

Reçel i shijshëm me kumbulla

Kuzhint.com

Përgatitja

I pastroni dhe i preni kumbullat.

Vëni në tenxhere dhe shtoni sheqer sipas kg te kumbullave qe keni dhe anise.

Mbulojeni tenxheren dhe lereni të rrijë një orë apo dy që të lëshojë lëngun.

Vendoseni tenxheren në zjarr të fortë.

Përziejmë pa pushim për 15 minuta.

Lereni përzierjen të trashet aq saqë nuk rrjedh prej pjatës.

Hidheni në kavanoz të sterilizuar(sasia është e mjaftueshme për kavanoza prej 800ml) dhe mbylleni atë. Lereni të ftohet.

Familja badalli


Fjalet kyqe : turshi  reqel  shijshem  kumbulla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pite me peta bakllaves
Pogace me suxhuk nga Vlora Malsori
Kërpudha Kapele në grilë