Raviol me krem
Raviol me krem

Raviol me krem

Kuzhint.com

Perbersit: 0, 5 kg pet te gateshme Per kremin: 0, 5 litra qumësht 120 g sheqer pluhur 2 buding vanilje 125 g gjalpë Sheqer vanilje 1/2 1 lugë gjelle rum Përgatitja per brumë: Hap peten nga brumi dhe i pren ne pjes te barabarta me një form te njejt dhe në tubëi nbeshtjell nj e nga nje si ne foto.

Merr mje furçëdhe i lyen siper me vezë. pastaj i rendit ne tepsi dhe i pjek në furr te nxeht ne 220 � C. Pregaditja e kremit: 2/3 e qumështit me sheqer i perzien dhe i vendos qe te vloj pudingun e tret me pjesen tjeter te qumshtit dhe e qesim në përzierje tek qumeshti qe te merr valë edhe për 2-3 minuta dhe e vendosim ne ftohje.

Ne pudingun e ftohur përfundimisht qesim gjalpin e zbutur, sheqer vanilje dhe rum de e perziejm mire dhe pastaj me kete krem mbushim te gjitha raviolet ne te dy anet si ne foto. http://www. mytaste. cz/


Fjalet kyqe : brumera  raviol  krem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patatet e hasselback një recete suedeze
Sallat  verore e perzier
Edhe çaji i dobishëm për trurin e njeriut