Rafaello
Rafaello

Rafaello

Kuzhint.com

-300 gram arra kokos -1/2 kg sheqer -400 gram qumesht pluhur -250 gram margarin -2 vanilin sheqer -2 filxhana caji uje -lajthia sipas deshires Pergatitja: 2 filxhana uji i vendosim ne nje tenxhere dhe e lejme zieje.

I hedhim margarin, sheqerin pasi te zieje dhe e heqim nga zjarri.

I shtojme qumeshtin pluhur e perziejme prap me mikser, ne pas i shtojme edhe arra kokosin, vanilin sheqerin prap e perziejme me mikser mire.

Masa duhet te qendroj ne frigorifer 2 ore dhe pastaj i bejme toptha ku seciles ia vem nga nje lajthi. Marrur nga : gatojca. info


Fjalet kyqe : embelsira  rafaello  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patatet te skuqura dhe steak i pjekur
Pide turke
Torte me çokolate dhe boronica