Rafaello nga Lulja La
Rafaello nga Lulja La

Rafaello nga Lulja La

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 margarin (byter)250 gr, 250 gr sheqer, 1 filgjon uje, 450gr qumesht pluhur, 200 gr miell kokosi, lajthi apo rrushe te terur

Pregaditja e recetës :

Ne nje ene te thelle i qesim 1 margarin (byter)250 gr, 250 gr sheqer, 1 filgjon uje I ziejm se bashku te gjitha pastaji largon nga zjarri dhe i shtohet 450gr qumesht pluhur, 200 gr miell kokosi dhe i perzien mire se bashku dhe i lem qe te ftohen.

Pastaj i bejm ne forma ne madhesi te arres ku ne mes i vendosim arra ose lajthi apo rrushe te terur ose mundeni pa i vendosur kurgje dhe ne fund rrokullisen ne mielle kokosi duke i len 24 or ne frigorifer :si keshille ;po te njejtat rafaelo mundeni edhe me arra me pergadit ne vend kokosit.


Fjalet kyqe : embelsira  rafaello  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sheqerpare nga Vlora
Si të shërbejmë çajin me tri mënyra origjinale
Ëmbëlsir si llokum