Qorbe  dimerore
Qorbe dimerore

Qorbe dimerore

Kuzhint.com

Perbersit; Mish vici ne copa 3 qepe 3 karrota 2 patate 2 kunguj jeshil 1 selino Kripe Peper Vaj ulliri Mjell Pergaditja; Copat e mishit i lyejme me pak miell dhe ia shkundim miellin e tepert. Ne nje tenxhere skuqim qepen shtojme selinon dhe pastaj mishin, i mbulojme me kapak dhe i perziejme here pas here per rreth 5 minuta, hedhim pakez trumze kripe e piper i mbulojme me uje dhe i leme te zihen per rreth 1 ore e gjysem ne nxehtesi mesatare, shtojme karrotat te prera ne feta dhe patatet te prera ne kube dhe i lejme te zihen edhe per 40 minuta te tjera. Shtojme kungujt dhe e leme gjellen ne zjarr edhe per 5 -10 minuta, Ju befte mire !


Fjalet kyqe : gjellera  qorbe  dimerore  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kadaif me festeka dhe gjize ( recete turke)
Si të jeni të shëndetshëm edhe gjatë vjeshtës
Tortë me karamel