Qorbë (supe)me thjerrza dhe lenge  mishi nga Kaltrina Berisha
Qorbë (supe)me thjerrza dhe lenge mishi nga Kaltrina Berisha

Qorbë (supe)me thjerrza dhe lenge mishi nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

Pergaditja.

Ne ne tengjere vendosim qe te ziejn 1 gote me thjerza të kuqe. 1 patate te qeruar dhe e prer. 1 karrot. 1 qepe dhe pası te jen zier mire te githa keto i largoj nga zjarri dhe ia derdhim ujin dhe pastaj me nje blenderbejm shtypej e tyre mire dhe ne fund pastaj i qesim 1 l uje te mishit te pules ku prap e vendosim qe te vlon mire i qesim krypen sipas shijes qe keni ose vegete pak biberte zi. biber te kuq pak dhe 1 lug salc domateshe dhe tani e largojm tengjerin prej zjarrit.

Ju beft mire nese e gatuani!


Fjalet kyqe : supa  qorbe  supe  thjerrza  lenge  mishi  kaltrina  berisha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dollma(speca) te mbushur me mishë nga ne
Uthulla e mollës per diet
Makarona me peshk tuna ne furre