Qofte të vogla me arra dhe mish të grirë
Qofte të vogla me arra dhe mish të grirë

Qofte të vogla me arra dhe mish të grirë

Kuzhint.com

PËRBËRËSIT:

500g mish të grirë,

1 qepë të grirë hollë,

2 lugë galetë,

1 lugë miell,

arrë moskat,

piper të zi,

100g thelpinj arra.

Skuqen me shumë vaj në zjarr jo të fortë.

Përziejmë mishin e grirë me qepën, vezën, galetën, kripën, piperin dhe pak arrë moskat.

Me brumin e përft uar formojmë zare të vogla në me- sin e të cilave vendosim nga një copëz arrë.

I lyejmë me miell dhe galetë të përzier së bashku dhe i skuqim në tenxhere me shumë vaj në temper- aturë mesatare.

I lëmë derisa të marrin ngjyrë të artë dhe i kullojmë.


Fjalet kyqe : gjellera  qofte  vogla  arra  mish  grire  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta ideale për secilën shenjë të horoskopit
Si ta gatuajm salcen per >Majonez<
Torte bingo