Qofte shtepije  nga Flamur Gashi
Qofte shtepije nga Flamur Gashi

Qofte shtepije nga Flamur Gashi

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kg mishë të grir , 1 vez dhe 2 lugë me millë , 1 lugë te gjëlles veget(erza), 1 hudher ose qepë

Pregaditja e recetës :

Ne fillim e hedhim me nje pjate mishin e bluar pastaj ia qesim edhe 1 vez, 2 luge me mille, 1 luge te gjelles veget, 1 hudher ose qepe sipas shijes qe keni dhe i perziejm mire te gjithe perbersit derisa te bashkohen mir pastaj me dore formojm qofte si ne foto i rnditim ne tepsi dhe i pjekim ne 200grad.


Fjalet kyqe : gjellera  qofte  shtepie  flamur  gashi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Video shokuese nga fabrika e mishit , po  ne  a hamë produkte të tilla në Kosovë
Njerëzit me mbipeshë, më të shëndetshëm se të dobëtit
 Sodë buke për flokë të shëndetshëm