Qofte me thjerreza
Qofte me thjerreza

Qofte me thjerreza

Kuzhint.com

Qofte me thjerrza te pergaditura nga Kaltrina Berisha

Perbersit :

1 gote me thjerrza,

1gote me bolgur,

2ve, 1 kock për supe,

1 luge salc domatesh,

majdanoz,

2 thelbi huder,

biber i zi,

4 luge mille,

krype, 1 qepe dhe vaj per fergim.

Ne fillim me 3 gota uje e ziejm 1 gote me thjerza për 15 min pastaj pas 15 minutave e largojm dhe e hedhim 1gote me bolgur dhe i len te fryet

Qepen e prer ne rende, vezet, salcen kocken e supes, majdanozin i bashkojm me thjerzat dhe bolgurİn kure te ftohen dhe nga masa e fituar formojm qofte si ne foto dhe i fergojm ne nje tigan me vaj.


Fjalet kyqe : gjellera  qofte  thjerreza  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me banane dhe qokollad
Speca me laker turshi
Keni përgatitur në mënyrë të gabuar orizin përgjatë tërë