Qofte me patate
Qofte me patate

Qofte me patate

Kuzhint.com

Perbersit:

- 1 kg patate, 3 vezë,

- 150 gr djath kackavall i grire,

- galete ( buke e thekur pluhur ),

- 1 qepë, majdanoz,

- kripe e piper,

Pergatitja:

Ziejme patatet derisa te zbuten komplet. shtojme te kuqet e vezve dhe te gjithe perberesit e tjere pervec galetes dhe bejme qoftet topa te vegjel.

Rrahim te bardhat e vezve me 3 lug supe uje dhe ne te kalojme qoftet dhe pastaj i kalojme ne galete.

Ne fund i skuqim ne tigan ne vaj te nxehur mire.

Ju befte mire!


Fjalet kyqe : gjellera  qofte  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kunefe-embelsir turke
Ja si e kanë shëruar kokë dhimbjen egjiptianët e lashtë
Pasta(makarona) me spinaqe të freskët dhe parmezan   nga TeGatuajm.