Qofte me patate ne furre nga  Kaltrina Berisha
Qofte me patate ne furre nga Kaltrina Berisha

Qofte me patate ne furre nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

Pergaditja:

Ne fillim i gatuajm qoftet me:

750 gr mishe i blur,

2 copa buke bajate,

1ve, 1qepe,

majdanoz, krip, biber,

Pastaj pastrojm 5 patate dhe i presim ne copa per se gjati ose sipas deshires dhe i renditim ne tepsi si ne foto nje qofte nje cope patate pastajmarrim 2 domate dhe i presim ne flegza te holla ia vendosim siper si dhe speca te gjelbert dhe ne fundi ia qesim 1gote sos domatesh dhe vaj,

Pasi te kemi perfundu me renditjen si ne foto e pjekim ne furre te parangrohur ne 200 grad


Fjalet kyqe : gjellera  qofte  patate  furre  kaltrina  berisha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Recel me portokall
Qorbë me mishë të bluar fasule të kuqe
Toptha me gështënja