Qofte me lulelaker dhe veze
Qofte me lulelaker dhe veze

Qofte me lulelaker dhe veze

Kuzhint.com

Përbërsit:

1kg lulelaker,

3-4 lug miellë,

2 lugë gjelle djathë,

krip, piper,

Vaj për kuavedisje.

Pergaditja;

Zihet lulelakra me uje dhe pak kripe.

Perziejme vezet me miellin dhe pak kripe.

Merren deget e lulelakres (te kulluara nga uji qe u zien )sperkaten me djathe kackavall te grire, kalohet ne brumin me veze dhe skuqet ne te dyja anet deri sa te marri ngjyre te deshiruar.


Fjalet kyqe : gjellera  lulelaker  skuqur  veze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gështenjat, super të shëndetshme
MILK SHAKE ME BANANE
Salmon me senf dhe patate