Qofte me kunguj dhe salce te bardhe
Qofte me kunguj dhe salce te bardhe

Qofte me kunguj dhe salce te bardhe

Kuzhint.com

Marrim dy kunguj mesatar e meqe jane te fresket nuk i qerojme po i lajme e i grime ne rende.

I shtojme nje veze djathe te bardhe te grire piper majdanoz kripe dy luge gjelle miell misri i perziejme mire e mire e pastaj hedjim miell gruri sa te behet brumi i qofteve i hedhim nje filxhan kafe me vaj ulliri brenda e pastaj i skuqim ne tigan.

Te vaji qe ngel mbas skuqes hedhim nje luge miell e kavardisim pak e shuajme me qumesht e perziejme mire e mire deri sa te behet salce e trashe pak krip dhe nje luge gjelle gjalp e ja hedhim qofteve siper.

Qofte te gatuara nga Monda Kalenja.


Fjalet kyqe : gjellera  qofte  kunguj  salce  bardhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Përdorime të rëndesishme të gjalpit të kakaos
Pasta e dhëmbeve Colgate me perberje toksike
Gurabie te mbushura me karamel