Qervishe me pulë
Qervishe me pulë

Qervishe me pulë

Kuzhint.com

Përbërësit

  • gjalpë
  • miell misri
  • pulë
  • hudhër
  • kripë
  • spec djegës

Përgatitja

1----------Kavardiset mielli i misrit në gjalpë deri sa të marrë ngjyrë.

2----------I shtohet lëngu i pulës, kripë, hudhra dhe spec djegës dhe përzihet deri sa të krijohet një masë homogjene.

3--------Shërbehet në një tavë me copat e pulës së pjekur përsipër.


Fjalet kyqe : gjellera  qervish  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me forma nga Bardha Hoxha
Vaji i ullirit në vend të Brufenit
Bombica >>Tri shije te ndryshme