Pule me perime dhe pluhur kerri
Pule me perime dhe pluhur kerri

Pule me perime dhe pluhur kerri

Kuzhint.com

Perberesit per nje porcion: 125 gr Gjoks pule Nje presh 2 Cope karrota 2 Patate Nje luge qaji vaj 1 Qepe Nje thelp hudhre 0. 04 gr Krip 0. 04 gr Piper 0. 04 gr Pluhur kerri 75 ml Leng supe Nje domate 0. 04 gr Piper i kuq 50 gr Jogurt Pergaditja: Mishin e pules e pastrojme dhe e presim ne shirita.

Preshin, karrotat dhe patatet i qerojme dhe i presim ne katrore me madhesi te njejte.

Hedhim vaj ne tigan dhe e pjekim mishin mire pastaj e largojme nga tigani.

Qepen dhe hudhren e qerojme dhe e presim imet dhe i fergojme po ne te njejtin tigan pastaj ia hedhim perimet.

I lem pak qe te pjeken pastaj i hedhim krip, piper, pluhur kerri, piperin e kuq, domaten si dhe lengun e supes.

E mbulojme tiganin me kapak dhe e lem qe te zihet 15 minuta.

Pastaj ia shtojme mishin duke e len edhe pak mbi zjarre.

Ne servohet gjella ne pjate me jogurtin. Ju beft mire! Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. Burimi: http://kochen. bildderfrau. de/


Fjalet kyqe : gjellera  pule  perime  pluhur  kerri  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallat e shijshme ruse
Fileto pule me oriz dhe spinaqe nga ne
Bureke  me pete te gatshme